NECENZURAT

Mesajde de`amoru`artei » 17-Mar-2008, 14:15

1. Sa fii atat de singur incat nici cuvintele sa nu aiba unde merge… atat de pustiu incat si pustiul sa se infioreze vazandu-te... atat de golit incat si seceta sa moara de sete simtindu-te... Sa fii atat de singur incat nici lumina sa nu doreasca sa vina la tine, pana si noaptea sa te ocoleasca, visele sa aleaga alte drumuri, curcubeul gandurilor sa nici nu stie ca existi...pana si insasi singuratatea sa isi strepezeasca dintii cand incearca sa iti spuna numele ... pana cand a fi nu mai are nici un sens....
2. Sa fii atat de singur incat iubirea sa fuga speriata cand nimereste la poarta ta, ochiul de speranta din suflet sa se inchida mereu ferecandu-se cu toate lacatele de pe lume, dorintele cele mai simple sa devina poveri pe care nimeni sa nu le poata purta si nici sa nu vrea sa le dea nume, firele de uitare sa albeasca numai uitandu-se la tine... Sa fii atat de singur incat sa ajungi sa te agati de raza de soare ce trece prin apropiere, sa incerci sa iti potolesti setea cu numele apei, sa te asezi pentru odihna la umbra gandurilor parasite, sa mergi pe drumuri nemaiumblate, sa culegi speranta din bruma de zambet primit, din greseala, candva...
3. Sa fii atat de singur incat culorile lumii sa nu vina niciuna in calea ta ....
4. Sa fii atat de singur incat gandurile sa nu mai stie drumul catre lume, visele pe care incerci sa ti le fauresti sa nu doreasca sa plece din tine, iluziile in care ti-ar placea, uneori, sa te legeni ca intr-un hamac dintr-o alta lume sa nu se poata naste ... sa fii atat de singur incat nici tu sa nu mai sti daca esti .... sa fii atat de singur...
5. Sa fii atat de singur incat sa nu fi in stare sa te numesti, sa nu poti sa iti gasesti lumea in care sa fi si tu... sa ajungi sa nu mai doresti nimic, sa nu mai sti ca exista oameni cu ganduri, cuvinte, sentimente, fapte, dorinte, impliniri si esecuri.... sa fii atat de singur incat sa nici nu mai stii cat de singur esti ...


Imposibilule.. 8-|
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Reclame

Mesajde de`amoru`artei » 18-Mar-2008, 14:51

1. Unii pot fi linistiti, asezati. Gesturi molcome, vorbe rare. Vise lipsa, fara dorinte si fara idealuri…. Unii pot fi departe de lumea in care traiesc, fara a avea o lume a lor, fara a-si dori un viitor, cu speranta ca totul va ramane la fel de liniar si de lipsit de culoare ca si pana atunci… Unii pot fi, pur si simplu…
2. Unii isi pot dori ca ziua de maine sa fie ca si ziua de azi. Eventual, o alta fila rupta din calendar… Isi pot dori ca nimic sa nu se schimbe. Stabilitatea monolitica a nimicului sa ii cuprinda si pe ei. Unii pot crede ca isi traiesc viata cand, de fapt, viata trece pe langa ei asa cum apa isi lasa mereu si mereu malurile fara regrete si fara sperante. Unii... chiar pot crede ca a exista este egal cu a trai...
3. Sunt oameni pentru care a deschide usa este egal cu evenimentul zilei. A te intalni cu un oarecare la piata este momentul care trebuie marcat in calendar si sarbatorit anual. A avea o profunda dicutie cu vanzatorul de ziare despre „ai ziarul...?” - „lipseste”, echivaleaza cu o zi implinita. Sunt oameni care se prefac a fi oameni numai pentru ca traiesc printre noi... Pentru ca se imbraca asemenea noua, uneori vorbesc si rarisim emit simulacrul unui gand...
4. Unii pot sa vietuiasca intre chenzine, intre pensii sau ajutoare de somaj, acestea fiind evenimentele lor majore, punctele de reper ale unei.. vieti ? Unii isi pot etalona viata intre valoarea intretinerii si cuantumul veniturilor. Altii, intre ceasul lor, marca recunoscuta, si cel al amicilor, de o marca discutabila. Altii, intre excursiile in strainatate si intalnirile simandicoase. In fond, cam acelasi lucru, intre alte dat circumscrise in cercuri materiale diferite.
5. Unii se pot amagi ca traiesc. Nici macar nu conteaza cum. Fiecarei scale valorice corespunzandu-i indicatorii economici, sociali, educationali corespunzatori. Unii pot sa creada ca traiesc... Unii pot sa guste din plin clipa in care au citit recomnadarile de pe o cutie de iaurt... si sa o considere ca fiind evenimentul lunii...
6. Unii pot sa isi traiasca viata intre nimicuri. Nimicul de azi si nimicul de maine. Eu nu pot. Va rog sa ma scuzati
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 7-Apr-2009, 12:13

N-am mai scris de mult.
Si nu e vorba ca nu as avea ce spune, dar eu cand nu stau bine sentimental, n-am chef de scris.
Si nici ca sa ma aflu in treaba..n-are sens.
Cred ca te asteptai sa scriu macar 2 randuri aici. Macar aici, nu?
Da, am fost dezamagita. N-aveam pretentii ridicate si-o stii.
Sau cred ca o stii. E foarte simplu Mariane sa ajuti pe cineva financiar. Fara obligatii prea multe. Plasezi banii si totul se termina.
Sa fii alaturi de cineva cu sufletul, nu o face oricine. Sa se suie in masina , indiferent de ora , pentru ca prietenul meu are nevoie de mine acolo, la atatea sute de kilometri distanta ..sa fim seriosi n-ar face nimeni asta.
Nu regret c-am facut-o. Nu regret notiunea de prietenie nici increderea pe care o investesc in cineva, atunci cand decid sa-i ofer cecul in alb.
E o decizie pe care o iau si-mi asum consecintele.
Oamenii , insa, de fiecare data, continua sa ma dezamageasca. Pentru ca nu sunt capabili sa diferentieze un gest banal de unul special. Nu stiu sa faca alegeri.
Nu stiu sa se foloseasca de atu-urile pe care le au (sau macar sa fie constienti de ele).
Invata sa ai mai multa incredere in tine. Sa te apreciezi si sa valorifici anumite lucruri care sunt importante in viata- caracterul si persoanele care au parte de el.
Dezvolta-l, pretuieste-i si trateaza-i de parca ar fi cele mai mari comori ale tale- pentru ca asta e adevarul.
Fara caracter si fara prieteni, nu existi.
Esti un alt anonim de pe planeta asta.

Si-o stii bine ca nu esti.
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 7-Apr-2009, 12:30

Titi, ti-am promis ca ne "vedem" la bloguri - si asa e.

Iti spun de la inceput ca nu urmaresc (sau nu te urmaresc special) ci pur si simplu remarc anumite lucruri pe care le transmit, in maniera mea, normal, mai departe.

Cred ca ai varsta necesara sa lasi la o parte anumite regrete pe care le ai pentru ca, vezi tu, niciodata nu e prea tarziu sa spui niciodata.
Si asta ti-o zic eu, care vad zilnic lucruri ce ma fac sa-mi doresc sa nu ma mai scol a doua zi pentru ca viata e pur si simplu infecta si nu merita traita.
Dar o fac totusi cu speranta (si uneori certitudinea) ca toate au un scop pe lumea asta. Si daca traiesti e pentru ca o meriti. Demonstreaza ca meriti.
Demonstreaza ca poti .
Nu stiu cate experiente neplacute ai avut in trecut (sau macar pe ce plan) dar cu siguranta cele personale te-au afectat suficient de mult. Nu zic ca nu e normal sa o faca , dar treci peste si incearca sa vezi dincolo de ele.
Nu trata femeia in sine ca pe "ceva ce ti se cuvine de drept" pentru ca te inseli amarnic.
Si stii cum o sa se termine asta, nu?
Crede-ma , singuratatea doare mult mai rau decat o fac bataliile interioare.
Oricum ai fi, oricum te-ai vedea tu, conteaza cum te vad ceilalti. Si poate nu toti au rabdarea sa te vada. Poate iti judeca doar epiderma.
Ce lasi sa se "vada". Ce transmiti. Cum transmiti.
Niciodata nu e prea tarziu sa fii un "tu" mai bun.

Ca de la prieten la prieten iti zic sincer ca meriti mult mai multe si ca trebuie doar sa lasi trufia si orgoliul la o parte ca sa le obtii.
Pentru ca nimeni, dar absolut nimeni nu te vrea perfect.
Oamenii perfecti sunt plicticosi.
Nu si-i doreste nimeni prin preajma, pentru ca se vad pusi tot timpul in competitie.
Viata nu e o competitie Titi. Nu in felul asta.
Viata e superba daca te opresti o clipa sa respiri si sa te bucuri de ea.
Succes!

:hug:

p.s. Citeste si cele 2 postari anterioare(nu cea referitoare la Marian, ca nu ai de unde sa il cunosti, evident- cele referitoare la nimic si singuratate si te rog sa le vezi fara unele greseli pe care nu le mai pot modifica acum. Auzi-le, simte-le si baga la cap. Te rog.)


Asta-i pentru tine-

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yAeIOhGfZV0&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yAeIOhGfZV0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 29-Apr-2009, 15:45

Cred ca nu exista bariere intre suflet si ratiune. E doar un pretext pe care il inventam cand, plictisiti, incetam sa luptam.
Poate ca n-ar trebui sa judecam asa de aspru..sau si mai bine, sa nu mai judecam deloc.
Sa ne lasam purtati de tot ceea ce inseamna celalalt si sa definim fericirea.
Din nou.
In fiecare zi.
Sa visam, sa traim, sa simtim, sa iubim
De-am avea puterea sa invatam in fiecare zi din greseli, am avansa enorm de mult.
De-am avea puterea sa recunoastem ca suntem doar oameni, in cautarea unor idealuri si ca ele nu ne justifica faptele, la fel, am avansa si mai mult.
In schimb preferam sa intoarcem capul si sa ne prefacem a fi orbi.
Doare, nu?

Numai pentru ca vreti..


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JwsLIdk7FJE&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JwsLIdk7FJE&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 29-Apr-2009, 15:48

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Gvxx80AE8bE&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Gvxx80AE8bE&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Fara alte cuvinte..doar multa pasiune.
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 30-Apr-2009, 10:16

Iti multumesc pentru incurajari dar cred ca stii si tu ca mi-ar fi aproape imposibil sa scriu in fiecare zi.
M-as plictisi de mine si de atatea idei.
Ca sa nu mai zic de tine. :))

O sa incerc, totusi, sa tin "stacheta" sus.


Mi-am amintit odata cu declaratia lui Vanghele( cum care Vanghele? Marean..) cum ca daca nu-ti uiti prietenii te vor uita ei cu siguranta( cat adevar sunt in vorbele astea nici el nu are habar..) de bradutul meu de Craciun..

Remember?


A fost odata un bradut de Craciun. Mititel, stingher si uitat de lume. El nu era impodobit , luat acasa ori iubit , la fel ca ceilalti fratiori ai sai.
Micutul nostru bradut se simtea tare singur si nu era zi in care sa nu'si doreasca sa moara pentru ca nu vedea rostul zilei de maine.
Intr'o buna zi, un tanar a venit si a vazut bradutul nostru. Din toata piata nu a avut ochi decat pentru el.
Stralucea printre stele...
Ii parea rau ca fusese taiat si astfel existenta i'a fost scurtata.
"Cine stie cate pacate a avut si el de l'au ales tocmai pe acesta"- se gandi tanarul nostru. "Important e ca l'am vazut si ca il pot valorifica".
L'a luat acasa si l'a transformat in cel mai frumos pom de Craciun.
Au petrecut impreuna momente minunate, iar cand au fost nevoiti sa se desparta , bradutul i'a soptit : "Nu te voi uita niciodata".
Din ochii tanarului au curs 2 lacrimi mari- se despartea de un vechi prieten.
Si'a luat "La revedere" si s'a intors cu inima cat un purice la treburile sale zilnice.



Prietenii nu se uita niciodata. Si eu te iubesc.



emi25

Data înscrierii: 16/Iul/2007
Mesaje: 678
Subiecte: 13


Amorasu: si eu te iubesc. nu stiu ce asa complicat sa zici.


Later Edit:

Rand pe rand se sting toate beculetele din pomul de Craciun...
Au trecut sarbatorile si baiatul nostru si'a amintit de vechiul sau prieten . Mai tineti minte?- Cel cu care radea, cu care a impartasit momente minunate , pe care l'a "valorificat" si de care s'a despartit cu lacrimi in ochi...
Era tarziu si'i simtea prezenta.
"Esti aici"?- se intreba retoric , stiind deja raspunsul.
"N'are cum sa fie...ce tot vorbesc eu aici, doar n'am innebunit "- se gandi aproape instantaneu.
"De ce ma cauti?" zise grav, o voce.
"Ai uitat unde ma poti gasi?- inchide ochii si asculta'ti inima..nu sunt chiar asa departe de tine cum crezi".

Baiatul nostru ramase fara grai. Era atat de simplu si totusi pierduse din vedere esentialul- prietenii nu se uita niciodata.


Nu'i asa?



Imi lipsesti bradutule. Poate ca ne vom intalni intr-o alta piata si voi avea ocazia sa te "valorific" din nou.
Poate.

Un spectacol superb, pentru tine.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vCtQMBCJ_GY&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vCtQMBCJ_GY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 4-Mai-2009, 17:59

E bine sa-ti iei o povara de pe suflet. E suficient uneori sa stii ca stie.
Ca vei fi acolo indiferent de consecinte. Independent chiar si de gandurile sale.


Ma gandeam cum ar fi sa te pierd. Uneori, cand beneficiezi prea mult de un lucru, nu-i constientizezi valoarea. Si , la un moment dat, becul se arde.
Pauza.
N-ai cum sa dai timpul inapoi.
Sa te pierd ar fi ca si cum m-as pierde pe mine. Ar fi o palma data in cel mai prost moment , de catre un adversar redutabil.
Sa te pierd ar fi..ca Saw fara Jigsaw..patetic, penibil, ineficient,lipsit de farmec , de magie, de trairi, de sentiment.
Poate ca nu impartasim aceleasi idei( tot timpul) si poate ca uneori nu stim sa apreciem ce avem..dar cu siguranta stiu ca nu avem nevoie de cuvinte ca sa exprimam ce simtim.

Ploua azi in Constanta? Daca da, sa te gandesti la mine prietene drag.
Eu, cu siguranta, ma voi gandi la tine.


<object width="440" height="41"><param name="movie" value="http://embed.trilulilu.ro/source/go2player.php?type=audio&hash=9ff4a688bf2d79&userid=septimosaur&src=hi5"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="wmode" value="transparent"><embed src="http://embed.trilulilu.ro/source/go2player.php?type=audio&hash=9ff4a688bf2d79&userid=septimosaur&src=hi5" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" allowfullscreen="true" width="440" height="41"></embed></object>
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 5-Mai-2009, 11:50

<object width="440" height="41"><param name="movie" value="http://embed.trilulilu.ro/source/go2player.php?type=audio&hash=f56dde3ce9d5d6&userid=carmelia1&src=hi5"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="wmode" value="transparent"><embed src="http://embed.trilulilu.ro/source/go2player.php?type=audio&hash=f56dde3ce9d5d6&userid=carmelia1&src=hi5" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" allowfullscreen="true" width="440" height="41"></embed></object>
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde Diana22 » 5-Mai-2009, 12:00

sa stii ca inca mai ascult aceasta melodie ,mi-a placut Gheorghe Gheorghiu de cand ma stiu :x
Ultima oară modificat de Diana22 pe 5-Mai-2009, 12:00, modificat 1 dată în total.
Imagine
Diana22
Avatar utilizator
Moderator OTV
Moderator OTV
 
Mesaje: 6439
Membru din: 29-Dec-2008, 14:37
Localitate: neamt

Mesajde Diana22 » 5-Mai-2009, 12:00

nadia scrie:sa stii ca inca mai ascult aceasta melodie ,mi-a placut Gheorghe Gheorghiu de cand ma stiu :x
Imagine
Diana22
Avatar utilizator
Moderator OTV
Moderator OTV
 
Mesaje: 6439
Membru din: 29-Dec-2008, 14:37
Localitate: neamt

Mesajde de`amoru`artei » 5-Mai-2009, 12:54

Seamana cu Gheorghe Gheorghiu.
Dar interpretul e Ilie Micolov. Melodia se numeste Dragoste la prima vedere.
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde Diana22 » 5-Mai-2009, 13:25

vai ai dreptate ar trebui sa-mi fie rusine :oops:
am o colectie de discuri vechi pe care le mai ascult din cand in cand :D
Imagine
Diana22
Avatar utilizator
Moderator OTV
Moderator OTV
 
Mesaje: 6439
Membru din: 29-Dec-2008, 14:37
Localitate: neamt

Mesajde de`amoru`artei » 5-Mai-2009, 13:28

Stai linistita, nu-i nici o problema.
Unele melodii insa iti raman intiparite in suflet, indiferent de curgerea timpului.
Cum e si cazul acestei melodii..
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 5-Mai-2009, 20:15

http://rapidshare.com/files/229524434/Video-0007.mp4.html

http://rapidshare.com/files/229524435/Video-0006.mp4.html


Dupa ce le descarcati, le puteti deschide cu Windows Media Player, sau orice alt program pentru vizionat filme.
Da, exista si imagini. :))

Sper sa va placa. :)]-
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 20-Mai-2009, 10:13

Ciudatul

parodie

Undeva, aiurea, prin sud- estul tarii
Intr-o noapte calda, langa malul marii,
Pe-o plaja pustie cu nisip uscat,
Sta privind spre stele un barbat
Ciudat.

Acum mediteaza, la ce dracu oare
Nici nu mai conteaza, ca nimic nu-l doare.
Aaa…,i s-a infundat, ma-sa nu-l mai lasa
Incepand de maine, sa plece de-acasa
Nesupravegheat.

Stie ea ce stie, nu-i de condamnat
L-a lasat o-data-n vara, tot pe inserat
Si-a ajuns plouat acasa, foarte… obosit,
Tocmai dimineata si cam zapacit,
S-a amorezat.

Cum e cu putinta ca acest barbat
Sa plece de-acasa ca s-a insurat,
Sa-si tradeze mama care-l pretuieste
Pentru o femeie pe care-o iubeste?
Ce motiv ciudat!
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde Diana22 » 20-Mai-2009, 10:21

un motiv bine intemeiat ,te asigur eu :))
mama daca il iubeste atunci accepta alegerea lui,numai o mama egoista poate pretinde copilului sa ramana alaturi de ea si sa renunte la marea iubire :D
Diana22
Avatar utilizator
Moderator OTV
Moderator OTV
 
Mesaje: 6439
Membru din: 29-Dec-2008, 14:37
Localitate: neamt

Mesajde de`amoru`artei » 21-Mai-2009, 12:03

:))
Sa inteleg ca iti place ..poezia?
Are si destinatar precis. :))
:whistle:

Pacat ca s-a cam ofticat si nu apreciaza intentia.. :|
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde Diana22 » 21-Mai-2009, 12:28

aici nu mai stiu nimic :D
Imagine
Diana22
Avatar utilizator
Moderator OTV
Moderator OTV
 
Mesaje: 6439
Membru din: 29-Dec-2008, 14:37
Localitate: neamt

Mesajde de`amoru`artei » 21-Mai-2009, 19:15

:| Imposibil...care personaj se mai crede Ciudat de pe forum? :wink:
Are atatea elemente de identificare incat si un orb ar vedea. :shock:
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde de`amoru`artei » 22-Mai-2009, 22:32

Din ciclul umor cu amor. :))



Concurs de scos apa ditr-un put
(200 galeti/zi)

Pamflet

Iintr-o tara cu mult Soare
S-a facut reclama mare
Pentru un concurs dragut
De scos apa dintr-un put.
Premiul pus atunci in joc:
O fata frumoasa foc.

S-au inscris grabiti, indata
Concurenti din lumea toata,
Cum era de asteptat
Toti flacai,cu pieptul lat,
Ce-au venit s-arate lumii
De ce sunt in stare unii.

Startul, iata fuse dat si dupa trei zile tata,
Obosit si hamesit de scos apa la galeata,
Fara a exagera, se putea acum vedea
Cine ,cu romantica fecioara, va avea
O zi si-o noapte, parte, de un vis
Undeva in alta lume, poate-n Paradis!

Corect cronometrat, concursul, s-a incheiat,
Recordul mondial a fost omologat,
Invingatorul, insa refuza orice favor,
Doreste doar atat: sa ajunga in dormitor
Fara fecioara, mancare ori bautura!
Sa stea singur in pat, sa doarma o saptamana!



=))
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde Amy » 23-Mai-2009, 00:24

super tare =))
Amy
Avatar utilizator
Moderator OTV
Moderator OTV
 
Mesaje: 6631
Membru din: 15-Ian-2009, 23:05
Localitate: Bucuresti

Mesajde de`amoru`artei » 23-Mai-2009, 11:53

:))

Ma bucur ca ti-a placut.


Din ciclul umor cu amor (iar)


Bibliografie pentru referat la tehnici gastronomice



O reteta culinara
Citita de mine dara
Ca sa stii cum se prepara
Un meniu din cale afara
De eficient.
Pentru toti ce isi doresc
S-arate dumnezeiesc
Cautand jos in camara,
Am gasit un leac aseara
Intr-un pergament.

Ingrediente :
Apa plata, apa minerala, apa nefiltrata, apa de ploaie, apa de colonie

Modus preparande:
Se ia apa nefiltrata si se bate bine in piua pana ce devine perfect plata.
Se aseaza piua intr-un loc racoros timp de 15 minute.
Apa minerala se amesteca cu apa de ploaie sau invers, dupa posibilitati.
Peste acest amestec se scurge continutul din piua.
Preparatul se serveste dupa ce v-ati stropit cu apa de colonie din belsug.
Daca reteta nu v-a placut puteti sa alergati pana iese toata apa din voi.

Nota:
Daca prajelile sunt interzise, am scos rabdarile prajite din meniu!

Pofta buna. :-SS
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Mesajde Diana22 » 23-Mai-2009, 11:58

asta te invata la cursuri? =))
Diana22
Avatar utilizator
Moderator OTV
Moderator OTV
 
Mesaje: 6439
Membru din: 29-Dec-2008, 14:37
Localitate: neamt

Mesajde de`amoru`artei » 23-Mai-2009, 11:58

=))
Inspiratie de moment.
de`amoru`artei
Avatar utilizator
guru
guru
 
Mesaje: 8888
Membru din: 21-Iul-2007, 19:39

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
AnteriorUrmătorul
Forum Statistici

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Opţiuni

Înapoi la Bloguri

Reclame